Jakie wino na wesele wybrać?

Wiele par planujących wesele zastanawia się, jaki alkohol wybrać. Standardowo kupuje się wódkę, jednak coraz więcej osób decyduje się na nieco bardziej eleganckie wersje napojów alkoholowych. Wybór pada więc na wina - czerwone, różowe czy białe, jest już kwestią indywidualną. Ważne, aby były wysokiej jakości i posiadały wyborny, charakterystyczny smak. W końcu wesele jest ważnym wydarzeniem, które powinno mieć wyjątkową oprawę. Jakie wino na wesele wybrać? Takie, które zadowoli zarówno Państwa Młodych, jak i zebranych gości.
Oferta alkoholi na wesela

Wybór wina na wesele

Dobre wino na wesele powinno być nietypowe, ale jednocześnie lubiane przez wszystkich. Wybór może zależeć od wielu czynników, np. aranżacji sali weselnej czy podawanych dań i potraw. Przykładowo, jeśli menu obejmuje owoce morza i ryby, dobrze sprawdzi się wino białe lub różowe, np. Beringer Chardonnay czy Barefoot White Zinfandel. Takie trunki wydobędą smak tych potraw, nie tłumiąc ich, co miałoby miejsce w przypadku ciężkich win czerwonych. Z kolei gdy na stołach królować będą mięsa, lepiej sprawdzą się wina czerwone, np. Frontera Cabernet Sauvignon o aromacie czarnej porzeczki, owoców leśnych i lekko korzennym smaku. Jakie wino na wesele 2021 wybrać? Weź pod uwagę preferencje gości, wybrane potrawy weselne oraz własny gust.

Aby mieć pewność, że wina nie zabraknie, kup 1 butelkę na parę pełnoletnich gości. Jeśli na weselu planujecie udostępnić także inne trunki alkoholowe, z pewnością taka liczba będzie wystarczająca, a butelek sporo zostanie. Nie warto jednak się tym przejmować, ponieważ pozostałe można wykorzystać na poprawinach, zachować na specjalne okazje lub rozdać najbliższym w ramach podziękowań. To, jak liczyć wino na wesele, zależy głównie od liczby pijących osób oraz dostępności innych napojów alkoholowych na weselu.

Dobre wino na wesele - białe czy czerwone?

Zazwyczaj na wesele wybiera się wino białe wytrawne lub słodkie. Do popularnych wytrawnych można zaliczyć Frontera Chardonnay charakteryzujące się lekko cytrusowym smakiem i kwasowością lub Lovelli Bianco o przyjemnym aromacie białych kwiatów. Poleca się je szczególnie do ryb pieczonych. Równie często Państwo Młodzi decydują się na białe wino słodkie, ponieważ jest uniwersalne i z pewnością posmakuje gościom. Tutaj można wyróżnić owocowe Monte Santi White oraz Frontera Late Harvest z nutką miodu.

Czerwone wino to klasyczna opcja, która posiada wielu zwolenników. Jakie wino kupić na wesele, stawiając na tradycjonalizm i elegancję? Z pewnością wysokiej jakości czerwone. Również w tym przypadku do wyboru mamy wina słodkie, półsłodkie i wytrawne. Te ostatnie pasują do dań głównych, jednak niekoniecznie będą wybierane w późniejszych godzinach zabawy. Warto więc zaopatrzyć się zarówno w butelki wina wytrawnego, jak i słodkiego czy półsłodkiego. Popularne wina wytrawne to m.in. Antano Rioja (nuta wanilii i przypraw) i Barefoot Merlot (aromat malin, jeżyn i czekolady). Słodszymi wersjami wina czerwonego, które świetnie sprawdzą się na weselu, są Monte Santi Blackberry oraz Alexander The Great. Wino półwytrawne na wesele jest na tyle uniwersalne w swojej słodkości, że zaspokoi oczekiwania zarówno smakoszy trunków wytrawnych, jak i słodkich.

Wino musujące na wesele

Na weselach równie dobrze sprawdzi się wino musujące, które jest lekkie i delikatne. Dzięki temu goście będą mogli sięgać po nie bez konsekwencji uczucia pełności czy ciężkości. Takie wino jest przyjemne w smaku i pozostawia sporo miejsca na pozostałe pyszne potrawy weselne. Jakie wino musujące na wesele wybrać? Popularnością cieszą się Carlo Rossi musujące lub Sophia, można jednak zdecydować się na wysokiej jakości eleganckie wino musujące Voga, które dodatkowo posiada typowo weselne opakowanie.